Klar iepakojumi ir izgatavoti no pārstrādātas plastmasas - Klardag Latvia
Blogs ■ Vide

Klar iepakojumi ir izgatavoti no pārstrādātas plastmasas

Visi Klar produktu iepakojumi ir ražoti no 100% pārstrādātas plastmasas, tie ir pārstrādājami arī tālāk. Tā vietā, lai mēs izgatavotu arvien jaunus plastmasas iepakojumus, mēs izmantojam to, kas reiz jau ticis radīts, un darām to atkal un atkal.

Klar mērķis ir radīt jaunu pieeju tīrīšanas līdzekļiem, kur rūpīgi tiek izvēlētas produktu sastāvdaļas un produktu iepakojums. Mūsu mērķis ir dot savu ieguldījumu ilgtspējīgākai nākotnei, tādēļ ir svarīgi atkārtoti izmantot tos resursus, kur tas iespējams. Tā ir «aprites ekonomika», kas ir daudz ilgtspējīgāka kā šī brīža «izmanto un izmet» pieeja.

Mūsu produktu iepakojumos izmantotā plastmasa ir piemērota arī tālākai pārstrādei. Tāpēc mēs ceram, ka izmestīsi izlietotās Klar produktu iepakojuma pudeles plastmasas šķirošanas vietās, lai tās atgrieztos plastmasas pārstrādes ķēdē.

Klar etiķetes ir ilgtspējīgas

Pat etiķetes uz mūsu produktu pudelēm ir izgatavotas no bioloģiska un ilgtspējīga materiāla. Šis plastikāts ir izgatavots, izmantojot izejvielas, kuras mēs varam pārstrādāt un viegli aizstāt ar jaunu bioloģisko materiālu, pretstatā tradicionālajai plastmasai.

Parastā plastmasa tiek izgatavota no fosilajām izejvielām – naftas. Un, lai tā atjaunotos, nepieciešami miljoniem gadu. Ja mēs turpināsim to izmantot tik daudz, kā šobrīd, mēs to iztērēsim pavisam. Turklāt, naftas prdukti rada siltumnīcas efekta gāzes, kas ir viens no galvenajiem klimata pārmaiņu cēloņiem.

Produktu vāciņi no pārstrādātas plastmasas – jau drīzumā

Mēs aktīvi strādājam pie tā, lai pārstrādātā plastmasa būtu arī mūsu produktu vāciņos un ceram, ka tas pavisam drīz izdosies. Pārstrādātās plastmasas tirgus šobrīd tikai veidojas un ir grūti iegūt labas kvalitātes izejvielas. Taču pieprasījums ir liels un mēs ceram, ka pavisma drīz tas būs iespējams!

Iesaisties aprites ekonomikā un nodod Klar iepakojumus otreizējai pārstrādei

Ļoti vēlamies, lai pēc iespējas vairāk resursiem tiktu dota otrā dzīve, tāpēc ļoti ceram, ka tu pievienosies mūsu centieniem, šķirojot atkritumus. Tukšās Klar pudeles nav jāskalo vai jāmazgā. Arī vāciņus var nodot šķirošanai. Galvenais – ievieto tās šķirotās platmasas konteinerā. Plastmasa var atgriezties apritē un no tās tiks ražoti jauni produkti.