Klar produkti ir piemēroti vegāniem - Klardag Latvia
Blogs ■ Vide

Klar produkti ir piemēroti vegāniem

Vegāns un veģetārietis – tie ir divi termini, kādos sevi raksturo arvien vairāk un vairāk cilvēku visā pasaulē. Patērētāji kļūst arvien informētāki un arvien vairāk domā par to, kā viņu patēriņš ietekmē pasauli, un vegānu produktu popularitāte pieaug. Tāpēc mūsu produkti ir izstrādāti tā, lai būtu droši dzīvniekiem un dabai.

Nav šaubu – vegānisko jeb vegāniem piemēroto produktu popularitāte pēdējos gados aug. Patērētāji arvien vairāk sāk apzināties un interesēties par to, kā produkti ražoti, ko tie satur. Un arvien vairāk izvēle krīt tieši uz tiem produktiem, kas nesatur dzīvnieku valsts izcelsmes satāvdaļas, nekaitē dzīvniekiem un videi.

Ko tas nozīmē – būt «vegānam»?

Būt vegānam – tas ir gan dzīvesveids, gan ētiskos apsvērumos balstīts lēmums. Tā pamatā ir cieņa pret visu dzīvo un dzīvnieku aizsardzība ieņem lielu lomu. Tā ir apzināta izvēle nelietot produktus, kas jebkādā veidā kaitē dzīvniekiem vaisatur dzīvnieku izcelsmes sastāvdaļas.

Vegāns uzturs sastāv no augu valsts produktiem. Vegāni nelieto dzīvnieku valsts izcelsmes pārtikas produktus. Ne gaļu, ne arī, piemēram, olas, piena produktus un medu. Vegāni arī izvairās no produktiem, kas ir iegūti no dzīvniekiem, piemēram, kažokādas, vilnas, zīda un ādas.

Vegāns produkts – ko tas nozīmē?

Vegāns produkts nozīmē to, ka neviena šī produkta sastāvdaļa nav dzīvnieku izcelsmes. Un produkts nav testēts uz dzīvniekiem.

Kā lai es zinu vai produkts ir vegānisks?

Kad runa ir par pārtikas produktiem, ir diezgan viegli atšķirt vegāniskus produktus no tādiem, kas nav piemēroti vegāniem. Vairumā gadījumu izdosies atrast vegāniskus ēdienus izvairoties no acīmredzamiem dzīvnieku produktiem, piemēram, gaļas, zivīm, olām, un piena produktiem.

Taču – kad runa ir par nepārtikas produktiem, ir grūtāk izšķirt tos, kas piemēroti vegāniem.

Arī te, protams, der padoms par sastāvdaļu izpēti, taču tas var būt visai sarežģīti, ja nav pietiekamu zināšanu par visiem ķīmiskajiem terminiem. Vienkāršāk ir aplūkot produkta etiķeti – arī nepārtikas produktiem, kas piemēroti vegāniem, ražotāji to visbiežāk uzsver. Tas redzams uz etiķetes. Vegāniem darudzīgi produkti bieži ir sertificēti un šis sertifikāts redzams uz produkta iepakojuma.

Klar produkti ir piemēroti vegāniem

Mēs lepojamies ar to, ka mūsu produkti ir vegāniem draudzīgi.

Klar produkti ir ilgtspējīgi un efektīvi. Tie satur rūpīgi izvēlētas sastāvdaļas. Neviens no mūsu produktiem nav testēts uz dzīvniekiem un nesatur dzīvnieku valsts izejvielas.