Kā tiek testēti Klar produkti - Klardag Latvia
Blogs ■ Vide

Kā tiek testēti Klar produkti

Neviens Klar produkts netiek testēts uz dzīvniekiem – nekad tā nav ticis testēts, un nekad arī netiks. Taču – kā mēs testējam savus produktus?

2013. gada 11. marts – nozīmīgs datums, pagrieziena punkts, kas nesa prieku apzinīgiem kosmētikas lietotājiem un tiem, kas aizstāv un mīl dzīvniekus. Diena, kas izmainīja izmēģinājumu / labaratorijas dzīvnieku – peļu, žurku, jūrascūciņu, trušu, suņu u.c. – dzīves. Šajā datumā stājās spēkā Eiropas Savienības aizliegums kosmētikas testēšanā izmantot dzīvniekus. Nu tā ir daļa no 2003. gada kosmētikas direktīvas. Šie noteikumi attiecas uz visām ES dalībvalstīm un Norvēģiju.

Šie noteikumi paredz aizliegumu Eiropas Savienībā izplatīt un pārdot produktus, kas testēti uz dzīvniekiem. Tas attiecas gan uz pašiem produktiem, gan visu to ražošanas procesu, ieskaitot sastāvdaļas un izejvielas.

Neskatoties uz ES regulu, kas aizliedz izmēģinājumus uz dzīvniekiem, tie joprojām notiek citur pasaulē. Piemēram, Amerikas Savienotajās Valstīs un Japānā nav īpašu noteikumu, kas ierobežotu dzīvnieku izmantošanu kosmētikas izmēģinājumos. Savukārt Ķīnas varas iestādes pat pieprasa, lai visa kosmētika, ko pārdod Ķīnas tirgū, būtu pārbaudīta uz dzīvniekiem.

Kā tiek testēti Klar produkti?

Mēs esam noteikuši kritērijus kas drīkst un nedrīkst būt mūsu produktos. Sarkanajā sarakstā iekļautās sastāvdaļas mēs nekad neizmantosim. Mēs izmantojam tikai kvalitatīvas sastāvdaļas, kas ir videi darudzīgas un/vai ilgtspējīgas alternatīvas. Mums ir svarīga sadarbība ar «Ziemeļu gulbi» (Nordic Ecolabel), NAAF (Norvēģijas Astmas un Alerģijas asociāciju) un Vegānu biedrību (Vegan Society).

Visi Klar produkti tiek rūpīgi pārbaudīti. Process sākas ar mūsu pašu ķīmiķiem. Viņi rada produktu formulas no tām sastāvdaļām, kas atbilst garajam prasību sarakstam, kas mums ir katram produktam. Šis ir būtisks un sarežģīts posms – atrast sastāvdaļas, kas ir efektīvas, un vienlaikus ar mazu ekoloģisko nospiedumu.

Visas sastāvdaļas tiek rūpīgi atlasītas un pārbaudītas, lai pārliecinātos, ka tās nekaitē ne veselībai, ne dabai. Kad tiek atrastas īstās un sajauktas kopā, tām ir pārbaudes testi. Piemēram, efektivitātes tests, kā arī tests, lai tās varētu atzīt par ilgtspējīgām. Viss šis process ietver daudz labojumus un atkal jaunus testus, līdz tiek iegūts produkts, ar kuru esam patiesi apmierināti un lepni.

Lai pārliecinātos, ka mūsu produktiem ir gana ilgs uzglabāšanas laiks, mēs tos testējam dažādās uzglabāšanas temperatūrās 12 nedēļu garumā. Pēc veiksmīga šī un citiem laboratorijas testiem, produkts tiek nodots patērētāju testam, lai noskaidrotu cik efektīvs un ērts tas ir praksē. Tikai pēc veikmīgas šo visu tetsu izpildes produkts tiek apstiprināts pārdošanai.

Sastāvdaļu testēšana

Informāciju par visiem mūsu produktiem, tostarp testēšanu, varat atrast mūsu drošības datu lapās interneta vietnē www.klardag.no. Iespējams pamanīsiet, ka dažas no produktu sastāvdaļām agrāk tikušas izmēģinātas uz dzīvniekiem. Lai gan mēs netestējam savu produktu sastāvdaļas uz dzīvniekiem, atsevišķos gadījumos sastāvdaļas var būt vēsturiski testētas uz dzīvniekiem. Dalāmies ar šo informāciju, jo tas, kas izdarīts agrāk, ir spēkā arī šobrīd. Mēs neesam veikuši šos izmēģinājumus un arī neesam tos pasūtījuši. Tas arī nenozīmē, ka mūsu piegādātāju sastāvdaļas, kas ir mūsu produktos, ir izmēģinātas uz dzīvniekiem.

Dermatoloģiski testēts, piemērots jutīgai ādai

Droši vien esat pamanījuši, ka uz mūsu produktu iepakojumiem ir uzraksts «dermatoloģiski testēts, piemērots jutīgai ādai». Dermatoloģiski – tas nozīmē pārbaudīt uz cilvēka ādas. Bet kā tas notiek?

Dermatoloģiskie ādas testi tiek veikti neatkarīgā testēšanas institūtā un saskaņā ar ICDRG (Starptautiskā Kontaktdermatīta pētījumu grupa) vadlīnijām. Apmēram 30 brīvprātīgie ar jutīgu ādu pārbauda katru produktu augšdelma apakšpusē. Pēc tam dermatologs un/vai alergologs novērtē ādu un pārbauda vai nav alerģiskas reakcijas. Tas tiek darīts vairākas reizes noteiktā laika periodā. Jebkādas nevēlamās reakcijas, produktam nonākot saskarē ar ādu, nozīmē to, ka produkts pārbaudi nav izturējis.

Lepojamies, ka esam izmēģinājuši Klar kopā ar mūsu pircējiem

Mēs vēlamies izgatavot produktus, kurus jūs vēlaties lietot. Mēs ticam, ka labākais veids, kā to sasniegt, ir iesaistīt cilvēkus, kuri šos produktus lieto. Jau no pašiem pirmsākumiem mēs esam veidojuši un pārbaudījuši Klar produktus kopā ar savu Klar kopienu.

Slēgtā sociālā tīkla Facebook grupā «For those of us who are ready for a greener everyday life» mēs piedāvājām izmēģināt jaunos produktus, vēl pirms tie nonāk veikalu plauktos. Mēs esam saņēmuši gan atzinību, gan kritiku, ko ņemam vērā un izmantojam produktu izstrādē. Paldies, ka palīdzat mums izvēlēties labākos produktu nosaukumus, aromātus un iepakojuma krāsas. Kā arī sniedzat savas idejas un ieteikumus inovatīviem produktiem.

Mums ir patiess prieks, ka radāt Klar kopā ar mums!